Fašničko veselje uz književnicu Sanju Pilić

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 10. 3. 2017.

Živo, bučno i veselo bilo je i ovog pokladnog utorka po našim hodnicima i u učionicama kada su vesele maškare zavladale školom. Učenike je dodatno razveselila i književnica Sanja Pilić koja je uljepšala fašničko druženje.

Učenici su jedva dočekali maskenbal kako bi, barem na jedan dan, bili netko drugi. Budući da ove godine nije bilo zadane teme, pokazali su svu svoju kreativnost i domišljatost u maskiranju. Šarenilo se, plesalo se, strašilo se, glasalo se… Učenici, učitelji, stručni suradnici – svojim veseljem svi su pokazali i dokazali da je fašnički dan najveseliji dan u godini. Učenicima je nastava pod maskama bila nešto novo, neobično jer maskirani su bili i učitelji, no uz smijeh i zabavu lakše se učilo i radilo.

Djelić fašničke atmosfere zabilježio je naš novinar Vilko Kuzmić.

- u svijetu maski nižih razreda:

- fašničko veselje viših razreda:

Jele su se krafne i kiselo zelje, a posjetila nas je i književnica Sanja Pilić koja je u opuštenoj atmosferi razgovarala s učenicima viših razreda o važnosti svakodnevnog čitanja. Sanja Pilić jedna je od najčitanijih autorica u našoj knjižnici, stoga su joj učenice Karla Brlečić, Lea Andrašek i Valentina Kranjec dobrodošlicu poželjele vlastitim stihovima. Književnica im je iskreno zapljeskala naglasivši da je, zaista, važno dobro čitati jer čitanje je vještina koja poboljšava učenje, pamćenje, pisanje, izražavanje i, naravno, otvara nove svjetove. I sama književnica rado je navukla masku, a sa sobom je donijela svoje zanimljive romane koje je predstavila učenicima. U zanimljivom razgovoru učenici su joj postavili brojna pitanja pa smo tako otkrili da inspiraciju pronalazi u stvarnim događajima, kao i ljudima oko sebe. Budući da živimo u svijetu punom nepravde, uvijek se trudi da njezine knjige imaju sretan završetak. Trenutno radi na novoj knjizi – Maša i maškare.

Fašničko veselje prenijelo se i na ulice našega mjesta, a po povratku u školu maškare su se, uz pjesmu i ples, počastile krafnama.