2. mjesto na Festivalu kinča

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 17. 11. 2020.

Za dobre vijesti, u ova ne baš vesela vremena, u našoj se školi pobrinula Učenička zadruga. Naime, ovih dana naše „Vrijedne ruke” sudjeluju na Festivalu kinča u Novom Marofu. Članice sekcije Kreativna radionica (Martina Završki, Marinela Brckan i Antonela Šargač, učenice 7. razreda) na poticaj voditeljice, učiteljice Danijele Ivančan Bosilj s veseljem su odradile ovogodišnji zadatak – izrada tradicijskog svadbenog buketa – koji je povjerenstvo nagradilo drugom nagradom.

Organizatori drugog po redu Festivala kinča, hvalevrijedne manifestacije koja okuplja čuvare tradicijske baštine kako bi oživjeli lijepa vremena naših baka i djedova te očuvali njihove priče i običaje od zaborava, su Pučko otvoreno učilište Novi Marof i Kulturno-umjetnička udruga „Magda i Luisa”. Naše učenice 7. razreda, članice sekcije Kreativna radionica (Martina Završki, Marinela Brckan i Antonela Šargač) na poticaj voditeljice, učiteljice Danijele Ivančan Bosilj s veseljem su prihvatile ideju za sudjelovanjem na ovogodišnjem festivalu. Prema zadanoj temi, zadatak sudionika bio je izraditi svadbeni buket mladenke, poštujući tradiciju svoga kraja te koristeći materijale koje su nekada koristili naši predci (krep papir, svježe zelenilo, ukrasne tekstilne trakice i sl.)

„Listanje i proučavanje starih fotografija bila je zaista lijepa prilika barem nakratko mislima otploviti u neka drugačija, bezbrižnija vremena, a izrada tradicijskog buketa bila je istovremeno velika čast i odgovornost. Naš svadbeni buket replika je Humskog buketa iz 1952. godine, a izrađen je od krep papira i ukrasne kućne biljke asparagus. Da smo uspjeli u očuvanju tradicije našega kraja, potvrđuje izbor našeg buketa među 3 najbolja”, s ponosom ističe učiteljica Danijela.

Čestitamo našim kreativnim zadrugarkama i njihovoj voditeljici!

Svi radovi dostupni su za razgledavanje uživo od 15. do 25. studenoga u holu Kulturnog centra "Ivan Rabuzin" u Novom Marofu, nakon čega će izložba biti dostupna u virtualnom obliku.