Magdalena Brlečić nastupila na susretu „Naš mali kaj“

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 13. 11. 2017.

Da u našoj školi dragi naš kaj zvonko odjekuje, nije nikakva novost. Tako je 8. studenoga 2017. godine odjeknuo čak do Murskog Središća gdje su učenica 5. razreda Magdalena Brlečić i njezina mentorica Vesna Pucak sudjelovale u programu manifestacije „Naš mali kaj“. U svečanom dijelu programa Magdalena je izvela svoju pjesmu „Se koj volim“.

Već dugi niz godina u našoj se školi uspješno njeguje kajkavski jezični izričaj. Uz učiteljice razredne nastave, učiteljica Vesna Pucak ulaže puno truda kako bi kajkavsko jezično izražavanje što češće uvrstila u nastavu Hrvatskog jezika, što se, osim u nastavi, vidi i na školskim priredbama te po rezultatima koje naši učenici ostvaruju na brojnim natječajima i smotrama. Tako se ove godine škola, već tradicionalno, predstavila na Smotri dječjeg kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić“ u Sv. Ivanu Zelini, gdje je nastupila učenica Monika Sekovanić (o čemu smo već izvještavali), te po prvi put i u Murskom Središću gdje je održan 14. po redu susret „Naš mali kaj“. Susret je organizirala OŠ Mursko Središće s ciljem promicanja kajkavske riječi i dječjeg kajkavskog stvaralaštva. Svojim kajkavskim stihovima na Susretu se istaknula učenica Magdalena Brlečić koju su u Mursko Središće dopratile mentorica Vesna Pucak i mama Tanja.

„Naš mali kaj“ obuhvaćao je 4 natječaja:

1. Kajkavski kviz: Smo kaj pozabili?

2. Literarni natječaj: Zviraju reči

3. Glazbeni natječaj: Pesma zvoni

4. Foto natječaj: Moja sreča

Naše su se predstavnice javile na literarni natječaj te su prije svečanog programa sudjelovale u radu dramske radionice gdje su se igrale stihovima autorskih pjesama učenika-sudionika literarnog natječaja. Učenici-sudionici mogli su, osim dramske, odabrati i fotografsku, video, etno, lutkarsku, keramičku, radionicu animacije, izradu web stranica, Paper 3D te radionicu glazbenog stvaralaštva i scenske igre glazbom, ritmom, pokretom i riječima. Učenici su, naravno, i predstavili rezultate rada svake radionice nakon čega je uslijedilo javno izvođenje najuspješnijih literarnih radova pristiglih na natječaj. Magdalena je uspješno izvela svoju pjesmu „Se koj volim“ za što je nagrađena priznanjem i velikim pljeskom. Čestitamo!