Radost darivanja u OŠ Breznički Hum

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 7. 12. 2018.

Šesta po redu „Večer matematike“ održana je 6. prosinca 2018. godine, a organizirana je u suradnji s Hrvatskim matematičkim društvom. Nakon „Večeri matematike“ uslijedio je školski Božićni sajam koji je bio donacijskog karaktera.

U razrednim radionicama "Večeri matematike" sudjelovalo je čak 365 učenika, roditelja i učitelja, što je više nego prethodnih godina. Svi su se dobro zabavili i naučili gledati matematiku drugim očima. „Večer matematike“ održana je i u PŠ Šćepanje gdje je u matematičkim igrama uživalo četrdesetak sudionika.

Da bi večer uz matematiku bila još zabavnija, učenike su prije radionica svojim dolaskom iznenadili sveti Nikola i Krampus koji su ostavili darove ispred učionica. Darove za svu školsku djecu, kao i za polaznike predškole, osigurala je Općina Breznički Hum.

Nakon „Večeri matematike“ uslijedio je školski Božićni sajam koji je bio donacijskog karaktera. Svaki razred uredio je svoj prodajni štand na kojem su prevladavali božićni ukrasi i mirisni kolači, a budući da na izlošcima nije bilo cijena, posjetitelji su ostavljali dobrovoljne priloge. Sajam je bio odlično posjećen, a sav prihod od prodaje u iznosu od 12600,00 kuna namijenjen je za pomoć u liječenju učenice naše škole kojoj želimo da se što prije vrati u školske klupe. Brzo ozdravljenje poželjeli su joj i članovi KUD-a „Meteor“ iz Hrašćine Trgovišća koji su prigodnim kulturno-umjetničkim programom obogatili naš Božićni sajam.

Darivanje u školi nastavilo se i dan kasnije, 7. prosinca, kada je ravnateljica škole Vesna Ivančan, u sklopu projekta  „Medni dan“, podijelila svim učenicima matične i područne škole prigodne pakete u kojima se nalazila teglica slasnog meda domaćih proizvođača.

« Prosinac 2018 »

Osnovna škola Breznički Hum / Breznički Hum 14, HR-42225 Breznički Hum / www.os-breznicki-hum.skole.hr / ured@os-breznicki-hum.skole.hr