Naš kruh i plodovi voćnjaka predstavljeni na Smotri u Varaždinu

Autor: Danijela Ivančan Bosilj, 26. 11. 2017.

Na ovogodišnjoj županijskoj smotri „Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje“, koja je održana u subotu, 14. listopada 2017. godine, na Franjevačkom trgu u Varaždinu, naša se škola uspješno predstavila temom „Kruh i plodovi voćnjaka“.

Na ovogodišnjoj Smotri sudjelovali su učenici 35 osnovnih i srednjih škola iz Varaždinske županije te njihovi učitelji koji su Franjevački trg obukli u bogato, šareno jesensko ruho. Naši predstavnici u Varaždinu bile su učenice Antonija Tomašković i Melani Brckan, pod vodstvom učiteljica Danijele Ivančan Bosilj, Olge Slunjski i Dijane Golubić, koji su izložbeni prostor škole uredili u skladu s temom „Kruh i plodovi voćnjaka“. Tako su se na našem štandu našle različite vrste kolača i slastica punjenih voćem ili voćnim pekmezima, kao i, naravno, različite vrste kruha uz koji odlično prija domaći pekmez. Sve su to degustirali brojni građani koji su se ove godine na županijsku smotru „Dani kruha“ odazvali u rekordnom broju.

Organizator Smotre bila je Varaždinska županija u suradnji s Varaždinskom biskupijom, dok je ovogodišnji domaćin bila Osnovna škola Šemovec. Sve štandove obišlo je stručno prosudbeno povjerenstvo koje je izrazilo zadovoljstvo viđenim i čestitalo svim sudionicima na trudu. Svim učenicima i voditeljima čestitali su i zamjenik župana Varaždinske županije Tomislav Paljak, predsjednik Županijske skupštine Alen Runac, prečasni Marijo Kopjar, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport mr.sc. Miroslav Huđek, ravnateljica OŠ Šemovec Marina Hižak, načelnik Općine Trnovec Bartolovečki Zvonko Šamec, koji su podijelili prigodne zahvalnice svim školama.

Povjerenstvo je odlučilo da će sljedeće godine domaćin županijske smotre „Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje“ biti Srednja škola Arboretum Opeka Marčan.