Radujte se Božiću!

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 24. 12. 2023.

Školska božićna priredba, koju su pripremili i izveli učenici naše škole uz pomoć svojih učitelja, održana je 21. prosinca 2023. godine u sportskoj dvorani. Mnogobrojna publika nije krila svoje zadovoljstvo viđenim, a osim izvođača na pozornici, svoj rad predstavili su i članovi UZ „Vrijedne ruke“ koji su postavili božićni sajam s vlastoručno izrađenim prigodnim proizvodima. Djelić božićne atmosfere pogledajte na sljedećoj poveznici - https://sway.cloud.microsoft/ijivdGMUHsIm2lYF?ref=Link.

Ovogodišnja božićna priredba privukla je veliki broj članova obitelji i prijatelja koji su došli podržati naše učenike u njihovim nastupima. Program se pripremao s velikom pažnjom, a glavna koordinatorica bila je, već tradicionalno, učiteljica Vesna Pucak, koja je ujedno uvježbala i nastup članova Dramsko-recitatorske skupine viših razreda. Program su vodile učenice 5. razreda Marsela Brckan i Dea Božurić koje su uspješno odradile svoje prve voditeljske zadatke.

Za prigodno uređenu scenu zaslužna je učiteljica Ozana Purgar, dok je tehnička podrška bila učiteljica Petra Kuzmić. Za razglas i ozvučenje pobrinuo se g. Kranjec kojem ovim putem upućujemo veliku zahvalu!

Program su otvorili učenici 1. razreda s kojima je njihova učiteljica Olga Slunjski uvježbala recitacije Zimski dan, Snješko te pjesmicu Zimska noć u zemlji čudesnoj.

Potom su pozornicu zauzeli glumci, članovi Dramsko-recitatorske skupine 5. i 6. a razreda, koji su izveli recital Zimska čarolija. Glumačku izvedbu obogatile su polaznice glazbene škole Mia Hadrović, Nika Bosilj i Ines Kadi koje su na flauti i klarinetima izvele božićne skladbe „Tiha noć“ i „Veselje ti navješćujem“.

Potom je došao red na učenike 2. razreda koji su izveli Božićnu recitaciju za djecu, a njih je uvježbala učiteljica Sara Hrastovec.

Pod vodstvom i uz glazbenu pratnju našeg učitelja Mihaela Tome, Pjevački zbor učenika viših razreda izveo je poznate božićne pjesme Radujte se narodi i Narodi nam se, uz koje je i publika zapjevala.

Plesna skupina 2., 3. i 4. razreda publiku je razveselila koreografijom na pjesmu „Sretan Božić“. Za nastup ih je pripremila učiteljica Sara Hrastovec.

Učenici 4. razreda izveli su igrokaz Božićni darovi kojim su svima uputili poruku o smislu božićnog darivanja. Za nastup ih je uvježbala i pripremila učiteljica Nataša Črlenec.

Posjetitelje je u dvorani dočekao i božićni sajam koji su pripremili članovi UZ „Vrijedne ruke“ (voditeljice Danijela Ivančan Bosilj, Ana Keleminec, Barica Mlinarek). Na sajmu se po simboličnim cijenama mogao kupiti prigodan božićni dar ili pak ukras za bor.

Odlično posjećena bila je i božićna priredba u PŠ Šćepanje koja je također održana 21. prosinca 2023. godine. U prigodnom programu bilo je i pjesme i glume i plesa, a učenike je za nastup pripremila njihova učiteljica Ivana Ivančić.