Na Međuopćinskoj smotri LiDraNo

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 11. 2. 2020.

Učenici naše škole predstavili su se na ovogodišnjoj Međuopćinskoj smotri LiDraNo u literarnom, novinarskom i dramskom izrazu. Smotra je održana na pozornici KC "Ivan Rabuzin" u Novom Marofu, a domaćin je bila OŠ Visoko. Na županijsku razinu uspjele su se plasirati učenice Mihaela Margetić, s pjesmom "Sjećat ću se" (mentorica Vesna Pucak), i Tihana Kranjec koja je napisala intervju "Kad učenici postanu likovi" (mentorica Ivana Nogić).

Za literarni izraz bili su prijavljeni radovi 25 učenika od 4. do 8. razreda, stoga je Povjerenstvo imalo vrlo težak zadatak. Za županijski LiDraNo, među šest najboljih radova, odabrana je pjesma Mihaele Margetić „Sjećat ću se“. U literarnom izrazu predstavila se i Paola Andrašek s pjesmom „Moja knjižica“. Mentorica navedenim učenicama bila je učiteljica Vesna Pucak.

U kategoriji samostalnih novinarskih radova predstavljale su nas učenice Magdalena Brlečić s člankom o youtuberima „Pratite li ih i vi?“ i Tihana Kranjec koja je razgovarala s književnicom Jasminkom Tihi-Stepanić i napisala intervju „Kad učenici postanu likovi“ koji je Povjerenstvo odabralo među 5 najuspješnijih radova koji će sudjelovati na županijskom LiDraNu. Njihova mentorica bila je knjižničarka Ivana Nogić.

U kategoriji skupnih scenskih nastupa predstavila se naša Dramska skupina koja je izvela recital  „Igrajmo se radosti“. Iako su naše glumice bile scenski vrlo efektne te su s velikim žarom i veseljem izvele svoj nastup, prema odluci Povjerenstva, nažalost, nisu uspjele izboriti nastup na županijskoj smotri.