Dorotea i Marieta najčitačice naše škole!

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 8. 11. 2023.

Varaždinska županija obilježila je 7. studenoga 2023. godine Dan hrvatskih knjižnica. Tom prigodom proglašeni su najčitači osnovnih i srednjih škola te gradskih knjižnica Varaždinske županije. Na prijedlog knjižničarke Ivane Nogić, kao nabolje čitačice naše škole nagrađene su učenice Dorotea Tomašković (2. r.) i Marieta Brckan (8. r.). Dodjela nagrada upriličena je u Skupštinskoj dvorani Županijske palače u Varaždinu, a nagrade je uručio pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i sport dr. sc. Miroslav Huđek.

Već tradicionalno, Varaždinska županija obilježila je prigodnom svečanošću Dan hrvatskih knjižnica, koji se svake godine obilježava 11. studenoga u spomen na dan kada je 1960. godine Sabor NRH donio prvi hrvatski zakon o knjižnicama, čime su se stekli preduvjeti za sustavan razvoj hrvatskih knjižnica i nacionalne knjižničarske mreže.

U kategoriji nižih razreda, za najbolju čitačicu naše škole knjižničarka je predložila Doroteu Tomašković, učenicu 2. razreda, koja je tijekom prošle školske godine pročitala više od 50 knjiga! Doroteu su na svečanost dopratile njezina mama Ivana i sestra Antonia. Kod viših razreda najbolje je čitala učenica 8. razreda Marieta Brckan, koja se, osim brojem pročitanih knjiga, istaknula i uspješnim sudjelovanjem u kvizu „Čitanjem do zvijezda“. Marietu je bodrila njezina mama Marija, a naravno, uz najbolje čitače na svečanosti je bila i knjižničarka Ivana Nogić koja je vrlo ponosna na sve svoje čitače!

Vrijedi istaknuti da su nagrađeni čitači tijekom prošle školske godine zajedno pročitali više od 2000 knjiga!