Nagrada za Kiaru Hegedić na natječaju „Hvala ti, hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar!“

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 2. 5. 2024.

Na 4. likovno-literarnom natječaju „Hvala ti, hvala, Ivano, za bajke prekrasan dar!“, koji je organizirala OŠ Ivane Brlić–Mažuranić iz Ogulina u spomen na Ogulinku i "hrvatskog Andersena" Ivanu Brlić–Mažuranić, učenica 6.a razreda naše škole Kiara Hegedić osvojila je 3. nagradu. Zadatak je bio izraditi strip koji će prikazati jedan ulomak iz priče „Ribar Palunko i njegova žena“. Kiaru je u radu uspješno motivirala i vodila učiteljica Vesna Pucak koja ju je i pratila na svečanoj dodjeli nagrada u Ogulinu 30. travnja 2024. godine.

Prema riječima Organizatora, na 4. likovno-literarnom natječaju sudjelovale su ukupno 22 osnovne škole iz Republike Hrvatske. Na likovnom natječaju sudjelovalo je 14 osnovnih škola, odnosno 44 učenika i 16 mentora što je ukupno 60 sudionika. Povjerenstvo za odabir likovnih radova nagradilo je 6 radova: 3 rada u mlađoj kategoriji učenika 3. - 5. razreda i 3 rada u starijoj kategoriji učenika 6. – 8. razreda, gdje je nagrađena i naša Kiara. Na poticaj učiteljice Vesna Pucak, Kiara je uspješno osmislila i izradila strip originalnog naslova „Prolaz kroz pećine“ kojim je prikazala jedan dio priče „Ribar Palunko i njegova žena“. Prije nego što je krenula na izradu stripa, pažljivo je pročitala cijelu priču, kao i biografiju Ivane Brlić-Mažuranić.

Najuspješnijim učenicima nagrade su uručene na prigodnoj svečanosti 30. travnja 2024. godine u Ogulinu gdje je Kiaru bodrila i učiteljica Vesna Pucak.

Tijekom ove školske godine u našoj se školi uspješno provodi projekt „Tragovima Ivane Brlić-Mažuranić“, u kojem sudjeluju učenici 5. i 6. razreda. Izrada stripa bila je, također, jedna od aktivnosti u sklopu projekta, a osim rada u školi, učenici su o slavnoj književnici učili i na terenu  - u Kući bajke u Ogulinu. Budući da se ove godine obilježava 150. godišnjica rođenja ove slavne književnice, i ovogodišnja Noć knjige u školi bit će posvećena Ivani Brlić-Mažuranić.

Čestitamo Kiari i njezinoj mentorici, a sve vas pozivamo da nam se pridružite 9. svibnja u 17 sati na radionicama u čast Ivane Brlić-Mažuranić!

« Svibanj 2024 »