Uspješno predstavljanje škole u Labinu

Autor: Darinka Cvišić, 25. 10. 2013.

Povodom Dana kruha naša se škola prijavila za sudjelovanje na Državnoj smotri Dani kruha –dani zahvalnosti za plodove zemlje. Domaćin Smotre bio je istarski gradić Labin i OŠ Ivo Lola Ribar, a vrijeme održavanja 13. listopada 2013. godine. U organizaciji Udruge Lijepa naša, AZOO-e te MZOS-a ovogodišnja se svečanost obilježavanja Dana kruha na najvišoj razini odvija se već dvadeset i drugu godinu te, već tradicionalno, okuplja sve veći broj sudionika iz svih krajeva Lijepe Naše, kao i predstavnike iz županija Federacije BiH, Srbije (Vojvodine) te drugih država u kojima postoje organizirani oblici nastave na hrvatskome jeziku.

Našu školu predstavljalo je troje učenika: Natalija Zrinski i Doroteja Ivančan iz 7. razreda te Mihael Mahnet iz 6. razred, a njihova voditeljica bila je učiteljica Darinka Cvišić. Kako bi se na vrijeme stigli pripremiti za sudjelovanje na Smotri, naši su predstavnici stigli u Istru već 12. listopada, kada su imali priliku i razgledati Labin i Rabac, a bili su smješteni u hotelu Miramar. Nakon ne baš puno odmora, u 6,00 započeo je dan u kojem je svatko imao svoju ulogu. Rani doručak pa spremanje stvari, potom oblačenje narodnih nošnji pa vožnja autobusom do Labina i OŠ Ivo Lola Ribar. Sve je to bio uvod u najvažniji dio – uređivanje našeg izložbenog prostora, što je bilo vrlo zahtjevno budući da su svi sudionici, pa tako i mi, bili smješteni u sportsku dvoranu škole gdje su dobili malo prostora koji je trebalo urediti brojnim stvarima koje smo ponijeli. Ipak, uspjeli su urediti 'štand' naše škole i dobiti brojen pohvale za izložene delicije i dekoracije. Među sudionicima je vladala opuštena i prijateljska atmosfera pa su sve sudionici rado dijelili svoje kolače i kruh. Uslijedila je i sv. misa na kojoj se blagoslivljala hrana. Naši predstavnici krenuli su na posvećenje s punom košarom voća i kruha koju su odnijeli pred oltar, a nakon toga su podijelili svu hranu sa štanda. Ubrzo je došlo vrijeme za povratak i pozdrave s novim prijateljima koje su upoznali u Labinu. Sada je bilo puno lakše spakirati sve stvari i ukrcati se opet u autobus.

Usputna stanica bilo je poznato odmorište Vrata Jadrana gdje su se svi lijepo počastili i još malo uživali u zajedničkom druženju s novim prijateljima.

« Svibanj 2024 »